БНР | 03.02.2019 05:44:14 | 179

С голове на Меси Барселона стигна до 2:2 срещу Валенсия

Шампионът Барселона стигна само до 2:2 срещу гостуващия Валенсия с два гола на Лионел Меси в среща от 22-ия кръг на испанското футболно първенство. Така каталунците прекъснаха серия от осем поредни победи в Ла Лига, въпреки че останаха на върха в класирането с 50 точки  - с 6 точки пред Атлетико (Мадрид), който утре гостува на Бетис. Валенсия запази седмото си място с 30 точки.
  В средата на първото полувреме Валенсия взе аванс. Родриго изведе Кевин Гамейро зад защитата на домакините и френският нападател простреля Марк-Андре тер-Щеген със силен удар от десетина метра. След малко повече от половин час гостите удвоиха аванса си. Дани Парехо вкара от дузпа, отсъдена, след като Серхи Роберто изблъска с ръце Даниел Вас.
  Барса натисна до почивката и в 39-ата минута Меси намали също от дузпа, след като Антонио Латоре препъна Нелсон Семедо в наказателното поле.
   След почивката вратарят на гостите Нето направи спасявания след опасни удари на Меси и Карлес Аленя, а в 64-ата минута Меси все пак направи с 21-ия си гол за сезона в първенството с изстрел от дъгата пред наказатеното поле.  До края домакините контролираха играта, но не успяха да стигнат до голово положение.