БНР | 03.02.2019 17:34:03 | 150

Александър Лазаров стартира с успех на "София Оупън" 2019

Националният шампион по тенис на открито Александър Лазаров стартира с победа в квалификациите на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 524340 евро. 21-годишният Лазаров, който участва с "уайлд кард", победи третия поставен Лукаш Лацко (Словакия), 127-и в света, със 7:6(5), 6:2 за 91 минути.
В първия сет Лацко поведе с 3:1, но Лазаров стигна до пробив в осмия гейм и изравни резултата 4:4. Българинът дори взе аванс от 5:4, а след това се игра без пробиви и се стигна до тайкбрек. В него Лазаров спечели три поредни точки, за да поведе с 6:3, но загуби следващите две разигравания. Все пак националният шампион спечели следващата точка и спечели сета.
Във втората част българинът започна с два поредни пробива и поведе с 4:0. Осмият гейм на двубоя беше изключително оспорван и драматичен, но Лазаров успя да затвори срещата със седмия си мачбол и да запише най-голямата победа в кариерата си.
"Искам да се извиня на зрителите за последния гейм. Толкова напрежение не съм имал през цялата си кариера. Благодаря на всички за подкрепата и се надявам да се видим утре", каза Лазаров след мача.
Българинът спечели 6 точки за световната ранглиста и 2555 евро.