БНР | 03.02.2019 18:52:48 | 178

Агуеро с хеттрик срещу Арсенал

С хеттрик на нападателя Серхио Агуеро Манчестър Сити победи с 3:1 Арсенал в дербито на 25-ия кръг на Висшата лига на Англия.
Победата доближи шампионите на две точки от лидера в класирането Ливърпул, който в понеделник гостува на Уест Хям.
Агуеро отбеляза 45 секунди след началото на мача, когато засече центриране отляво, дошло след разсеяни действия в защита на играчите на Арсенал. Две минути след това аржентинецът бе съборен в наказателното поле на гостите, но съдията Мартин Аткинсън подмина ситуацията. В деветата минута Аймерик Лапорт прати с глава топката във вратата на Арсенал, но гостите бяха спасени от високо вдигнатия флаг за засада.
Противно на логиката Арсенал изравни в 11-ата минута с първата си атака в мача. Лондончани получиха право да изпълнят корнер, а Лоран Кошчелни бе най-съобразителен и от близка дистанция вкара за 1:1.
Секунди преди изтичането на редовното време на първата част Агуеро реализира втория си гол в мача, чуквайки топката в опразнената врата след многоходова комбинация.
В 61-вата минута аржентинецът вкара и трети гол, който бе и най-спорният момент в мача. Агуеро получи ниско центриране от Рахийм Стърлинг и макар да бе на абсолютно празна врата, прати топката зад голлинията, чак след като тя се удари и в ръката му. Съдията Аткинсън обаче не сметна, че е имало умисъл в действията на голмайстора и попадението бе зачетено.