БНР | 03.02.2019 21:56:15 | 202

Рома и Милан правят реми в Италия

Отборите на Рома и Милан завършиха 1:1 в дербито на 22-рия кръг на италианската Серия "А".
Домакините от Рим бяха по-активният тим и трябва повече да съжаляват за изпуснатата победа. Футболистите на Рома бяха в ролята на догонващи в средата на първото полувреме. Тогава Лукас Пакета измъкна топката от бранител на домакините и я центрира по земя в наказателното поле, където новото попълнение Кжищоф Пьонтек само я оклони с десния крак във вратата на Робин Олсен.
Второто полувреме обаче започна по мечтан за "вълците", които изравниха след по-малко от 20 секунди игра чрез Николо Дзаниоло. Халфът се оказа най-съобразителен пред вратата на Милан след едно разбъркване, дошло от центриране отдясно.
В 81-вата минута домакините можеха да вкарат и втори гол, но ударът с глава на Лоренцо Пелегрини намери дясната греда на вратата на Донарума.
Милан също имаше възможност да измъкне успеха в самия край, но резервата Диего Лашалт пропусна от чиста позиция.
В класирането Рома заема пето място с 35 точки, докато Милан е четвърти с точка повече.