БНР | 03.02.2019 22:01:40 | 165

Реал Мадрид бие лесно и с резервите

Европейският клубен шампион Реал Мадрид победи с 3:0 Алавес в мач от 22-рия кръг на испанското футболно първенство.
Домакините излязоха с доста експериментален състав, но въпреки това нямаха особени затруднения при постигането на победата.
Опитният Карим Бензема изведе "кралския клуб" напред в резултата след половин час игра, завършвайки подаване на Серхио Регулион. Реал обаче така и не успяваше да нанесе втори удар дълго време, но в 80-ата минута и това се случи, като автор на попадението стана бразилецът Винисиус.
Минута преди края гол на Алваро Одриосола за 3:0 бе отменен заради засада, но в добавеното време Реал все пак стигна до трето попадение чрез Мариано Диас, който вкара след пас на Одриосола.
С победата Реал събра 42 точки и заема трето място в класирането, на две зад втория Атлетико Мадрид и на осем след Барселона. Алавес е седми с 32 точки.