БНР | 07.02.2019 19:03:26 | 185

Левски спечели волейболното дерби с ЦСКА

Отборът на Левски спечели "вечното дерби" във волейбола, след като победи с 3:1 гейма (28:26, 22:25, 25:17, 25:23) ЦСКА в първи мач от 16-ия кръг на Суперлигата. Двата отбора направиха много интересен мач в зала "Универсиада", като без третия гейм, в който "сините" имаха явно надмещие, другите три бяха много завързани.
Срещата започна по-добре за Левски, но опитният отбор на ЦСКА започна да топи разликата в края на първия гейм. Така се стигна до няколко изравнявания на резултата, но все пак Левски измъкна първата част с 28:26.
Във втория гейм ролите се размениха и ЦСКА бе отборът, който водеше играта. В края Трифон Лапков и Смилен Мляков опитаха да поведат обрат, но това не се случи и гостите изравниха резултата след 25:22.
ЦСКА поведе с 3:0 точки в началото на третия гейм, но след това изведнъж играта на "червените" рухна и до края му те бяха просто спаринг партньор на съперника си. След 25:17 Левски поведе с 2:1 гейма.
Четвъртият гейм започна равностойно до 6:6, след което ЦСКА започна да трупа аванс. Играчите на Александър Попов водеха с 16:12 и 20:15 точки, но тогава на сервис за Левски застана ветеранът Мляков. Той изпълни няколко добри начални удара и с тях "сините" успяха да изравнят при 21:21. Това бе решителният момент в мача и след два поредни силни сервиса на Лапков Левски поведе с 24:22, а секунди след това домакините успяха и да затворят мача.
Най-резултатни в мача с по 22 точки бяха Лапков и Мляков.