БНР | 08.02.2019 04:18:45 | 101

Валенсия навакса два гола изоставане в първия полуфинал срещу Бетис

Отборът на Валенсия навакса два гола изоставане и завърши 2:2 при гостуването си на Бетис в първия полуфинален мач за Купата на краля в Испания.

Андалусийският тим зарадва рекордните за сезона на стадион "Бенито Вилямарин" 57 123 зрители с гол в края на първото полувреме на Лорен Морон.

В 54-ата минута направо от корнер ветеранът Хоакин реализира второ попадение за Бетис и резултатът стана 2:0.

"Прилепите" обаче не се отказаха да търсят по-изгоден резултат преди реванша на "Местая" на 28 февруари. Решителни намеси имаше появилият се след почивката Кевин Гамейро. В 70-ата минута французинът най-напред асистира за гола с глава на Денис Черишев, а във втората минута от добавеното време сам реализира за крайното Бетис - Валенсия 2:2.

В другата полуфинална двойка в сряда Барселона и Реал Мадрид завършиха 1:1 в първия си мач, а реваншът им е на 27 февруари.