БНР | 14.02.2019 06:46:02 | 80

Победи за Сент Етиен и Нант във френското първенство

Сент Етиен се наложи над гостуващия Страсбург с 2:1 в отложена среща от 23-ия кръг на френското футболно първенство.

Така възпитаниците на Жан-Луи Гасе прекъснаха серия от три мача без победа в Лига 1 и с 40 точки се изкачиха на четвъртото място във временното класиране.

Убедителен лидер е шампионът Пари Сен Жермен с 59 точки и два мача по-малко, следван от Лил с 49 точки и Олимпик Лион с 43 точки.

Домакините поведоха още в четвъртата минута, когато Роберт Берич засече с глава центриране в наказателното поле от дясно на Тимъти Колоджейчак.

Словенецът Берич пък асистира за втория гол в 27-ата минута на Лоик Перен, който също вкара с глава.

Страсбург върна едно попадение в 73-ата минута. Санин Пръцич центрира от корнер от дясно и след разбъркване в наказателното поле Нуно да Коща прати топката в мрежата с удар отблизо.

Гостите останаха на девето място с 35 точки, след като допуснаха втора поредна загуба след серията от четири последователни успеха преди това.

В друг отложен мач от 23-ия кръг Нант надделя над закъсалия Каен с 1:0 на "Стад Мишел Д'Орнано".

Гостите останаха с човек по-малко в 34-ата минута, когато Андрей Жирото получи втори жълт и червен картон след опасна игра срещу Клаудио Бовю при борба за висока топка в средата на терена, но въпреки това стигнаха до успеха с попадение от дузпа на Валантен Ронжие десет минути преди края.

Каен, който е предпоследен в лигата с 18 точки, допусна пета поредна загуба, а Нант се изкачи на 14-ото място с 27 точки, след като спря серия от пет мача без успех.