БНР | 14.02.2019 06:57:58 | 100

Анахайм прекъсна серия от седем поредни загуби в НХЛ

Анахайм се наложи над гостуващия Ванкувър с 1:0 и прекъсна серия от седем поредни загуби в Националната хокейна лига при дебюта на новия си старши треньор Боб Мъри.

Мъри пое състава в неделя на мястото на уволнения Ранди Карлайл, а отборът спечели като домакин за първи път от 12 декември.

Якоб Силфверберг реализира единственото попадение в 6:30 минута на мача.

Вратарят Кевин Бойл отрази 35 удара и записа "шътаут" в първия си мач като титуляр, след като през миналата седмица дебютира в лигата от резервната скамейка.

Питсбърг записа втора последователна победа след 3:1 над Едмънтън като домакин.

Гостите поведоха с попадение на Леон Драйзайтл в 4:45 минута на двубоя, но допуснаха обрат и останаха само с един успех в девет мача.

Брайън Ръст изравни в началото на втората част при числено намален състав, а малко по-късно Теди Блугър даде аванс на Питсбърг. ДЖаред МакКан реши всичко с гол на празна врата минута преди сирената. Вратарят Мат Мъри се отличи с 38 спасявания за победата.