БНР | 15.02.2019 19:37:49 | 119

Халеп на финал в Доха

Шампионката през 2014 година Симона Халеп (Румъния) се класира за финала на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 916 хиляди долара. Поставената под номер 1 Халеп победи в драматичен мач четвъртата в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 6:3, 3:6, 6:4 за 2:07 часа. Румънката преодоля пасив от 1:4 в третия сет, но след серия от пет поредни гейма затвори мача и постигна първа победа над Свитолина от близо две години насам. За последно Халеп постигна успех над Свитолина на четвъртфиналите на "Ролан Гарос: през 2017 година, а след това има три загуби.
"Щастлива съм, защото не се предадох. Имам загубени два финала срещу нея в Рим, защото не бях готова да се боря. Сега промених това и съм още по-щастлива, че показах на себе си, че мога да я победя", коментира румънката след мача.
На финала Халеп ще играе срещу Елизе Мертенс от Белгия. Мертенс елиминира третата поставена Анжелик Кербер (Германия) с 6:4, 2:6, 6:1 за 1:46 часа. Белгийката има две загуби в два мача срещу Халеп през миналата година.