БНР | 15.02.2019 19:43:17 | 118

Левски с лесен успех срещу Дея спорт

Отборът на Левски записа 12-а победа в Суперлигата, след като надигра категорично дебютанта Дея спорт (Бургас) с 3:0 гейма (25:17, 25:16q 25:19) в мач от 18-и кръг, изигран в зала "Универсиада". Така волейболистите на Владимир Николов се изкачиха на четвъртата позиция във временното класиране с 34 точки (12 успеха, 6 загуби). Дея остава на 11-о място с 9 точки (3 победи, 15 поражения). Най-резултатен за "сините" бе Гордан Люцканов с 12 точки (2 аса). 11 точки добави Трифон Лапков (2 аса), с 10 точки се отчете Самуил Вълчинов. За бургаския клуб Александър Митков приключи с 14 точки (2 аса, 2 блокади).

В следващия кръг Левски приема Добруджа 07, а Дея приема Пирин (Разлог). Мачовете са на 22 и 23 февруари (петък и събота).