БНР | 15.02.2019 22:48:37 | 186

Байерн Мюнхен с обрат преди мача с Ливърпул

Един от слабаците в Бундеслигата - Аугсбург, на два пъти повеждаше на Байерн (Мюнхен), но в крайна сметка се срина и загуби домакинството си от немския колос с 2:3. С две попадения за победата на баварците се отчете Кингсли Коман (17, 45+3), а едно добави Давид Алаба (53). Срещата започна с шокиращ автогол на Леон Горецка. Младокът отклони нелепо топката в мрежата на своя тим още в първата минута на двубоя.

Байерн бързо се съвзе от ранния шок и в 17-ата минута стигна до равенството. Кингсли Коман засече хубаво центриране от Джошуа Кимих, правейки 1:1.

Аугсбург обаче показа, че може да бъде много опасен на контраатака и в 23-ата минута отново излезе напред в резултата. Жи Донг-Вон вкара по впечатляващ начин след центриране на Грегорич - 2:1. В края на първата част баварците стигнаха отново до равенство. Коман получи топката на границата на наказателното поле, напредна и със силен шут вкара топката между краката на домакинския страж - 2:2. През втората част гостите от Мюнхен започнаха по-активно и в 53-ата минута Давид Алаба от малък ъгъл им даде преднина за 3:2. Около 10 минути по-късно Левандовски получи страхотна възможност да направи предимството на своя тим от 2 гола, но шутът му мина встрани от гредата. Следващата среща на Байерн (Мюнхен) е във вторник, когато гостуват на Ливърпул на "Анфийлд" в среща от 1/8-финалите на Шампионската лига.