БНР | 16.02.2019 15:11:23 | 87

Кошмарен дебют за Любослав Пенев – 0:2 срещу Черно море

Отборът на Черно море победи ЦСКА София с 2:0 при първия мач на Любослав Пенев начело на „червените“ в мача от 21-ия кръг на Първа лига по футбол. Домакините започнаха отлично мача и вкараха гол при първата си сериозна атака. В 7-та минута Мартин Минчев проби отляво по атаката и центрира, а Аристот Ндонгала с глава отбеляза от няколко метра за 1:0. В 15-та минута Рубен Пинто стреля опасно по диагонала отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на домакините Иван Дюлгеров. В 24-та минута Едвин Джеси стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата на домакините. В 31-та минута гостите можеха да изравнят, но след удара с глава на Рубен Пинто вратарят Иван Дюлгеров улови топката. В 35-та минута Рубен Пинто намери непокрит в наказателното поле на Черно море Али Соу, който стреля от движение, но вратарят изби топката.

В 62-та минута варненци удвоиха преднината си. След центриране отдясно Ндонгала стреля, топката се отби в страничната греда и се върна в игралното поле, а Радослав Василев от непосредствана близост вкара втория гол в срещата за 2:0. В 70-та минута гостите можеха да намалят изоставането си, но вратарят Дюлгеров показа отличен рефлекс и изби топката след опасния удар на Евандро да Силва от далечно разстояние. В 80-та минута домакините останаха с 10 души на терена, след като Васил Панайотов получи втори жълт и съответно червен картон.

В друг мач от кръга Ботев (Враца) спечели с 1:0 срещу гостуващия Витоша (Бистрица). Единственото попадение в мача отбеляза Валери Домовчийски в 62-ата минута. Двата отбора изиграха равностойни първи 45 минути, но не успя да стигнат до гол.  Ботев поведе в резултата след отлична многоходова комбинация. Петър Атанасов подаде на Валери Домовчийски, който реализира с прецизен удар. В 69-ата минута Петър Атанасов получи топката от Емил Стоев в наказателното поле и стреля силно, но вратарят на Витоша изби в корнер. Десет минути по-късно Атанасов имаше идеална възможност, но стреля слабо и Василев изби с крак. В 89-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Ивайло Михайлов получи втори жълт и съответно червен картон.