БНР | 17.02.2019 13:45:06 | 155

Етър с класика над Дунав

Етър (Велико Търново) се наложи с 3:0 срещу Дунав в среща от 21-ия кръг на Първа лига. В 11-ата минута Георги Сърмов опита удар от дистанция, но топката мина встрани от целта. Последваха нови опити на домакините да открият резултата, но Макенджиев се справи с удари на Румен Руменов и Даниел Младенов.

В 28-ата минута Ахмедов отправи първия точен удар за Дунав, но Христо Иванов с лекота спаси. До края на полувремето Етър опита промяна на резултата чрез Руменов, но отново без успех.

Второто част започна отлично за домакините. В 47-ата минута Флорент Боджадж посрещна топката от воле на границата на наказателното поле и след рикошет в противников играч спря в мрежата на Благой Макенджиев.

В 69-ата минута домакините направиха отлична контраатака. Крум Стоянов получи топката в собствената си половина и премина почти през целия терен преди да подаде към Даниел Младенов, който с удар по диагонала направи 2:0.

В 82-ата минута Здравко Илиев центрира в наказателното поле към резервата Милчо Ангелов, който изпревари защитник и порази целта за 3:0.

След тази победа Етър има 33 точки и заема 7-ма позиция, докато Дунав е 12-ти с 15 пункта.

Етър (Велико Търново) - Дунав (Русе)  3:0
1:0 Флорент Боджадж 47

2:0 Даниел Младенов 69

3:0 Милчо Ангелов 82

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Гълъбов, Венцислав Василев, Крум Стоянов, Георги Сърмов, Аласана Мане (46-Милчо Ангелов), Румен Руменов (70-Никола Колев), Велко Батрович, Флорент Боджадж, Даниел Младенов (83-Иван Стоянов)

Дунав: Благой Макенджиев, Александър Исаевски (55-Драгош Фиртулеску), Георги Динков, Петър Патев, Самуел Инкоом, Красимир Станоев, Диян Димов, Христо Попадийн (80-Исмаил Иса), Божидар Васев, Светослав Ковачев, Ахмед Ахмедов (59-Мухамаду Ндиайе)