БНР | 18.02.2019 06:22:45 | 110

Барса би Реал и взе Купата на Испания

Барселона победи Реал (Мадрид) в драматичен мач с 94:93 (20:16, 15:19, 11:25, 31:17, 17:16) след продължение и спечели за втора поредна година купата на Краля по баскетбол за мъже. редовното време завърши 77:77.

Двубоят се игра пред близо 14 хиляди зрители и предложи всичко - много обрати в резултата, страхотен баскетбол, спорни ситуации, грешни съдийски отсъждания и драматичен финал. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, което завърши 35:35, но Реал изигра невероятна трета четвърт и преди финалните 10 минути водеше с 60:46.

Каталунците не се предадоха и направиха серия от 17:1 в началото на четвъртата част, за да стигнат до обрат - 63:61.

След това играта продължи равностойно, а Серхио Юл изпрати двубоя в продължение, след като вкара кош секунда преди сирената за 77:77.

В добавените пет минути имаше доста спорни съдийски отсъждания особено в края. Барселона водеше с 92:90, когато седем секунди преди сирената съдиите да отсъдиха нарушение срещу Крис Сингълтън от тима на каталунците, а в следващата атака Реал изравни с кош на Джейси Каръл, който след това реализира и фаул за 93:92.

Барселона стигна до победата с кош на Анте Томич секунда преди края. Това беше и една от най-спорните ситуации, защото топката не влезе в коша, а докосна таблото, но първо се отби в ринга. Съдиите изгледаха видеоповторение на положението и признаха коша и така каталунците спечелиха мача, въпреки че в оставащото време Серхио Юл пробва стрелба от доста далечна дистанция, но не успя.

Петима играчи на Барселона завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатни бяха Тома Юртел с 22 точки и Виктор Клавер с 15.

За Реал се отличиха Факундо Кампацо с 19 точки и Антъни Рандолф с 16.

Наградата за "Най-полезен играч" в турнира получи Тома Юртел от тима на Барселона.