БНР | 19.02.2019 05:25:25 | 132

Нефтохимик с труден успех срещу ЦСКА

Шампионът Нефтохимик 2010 се наложи над гостуващия ЦСКА с 3:1 (19:25, 25:20, 25:23, 33:31)  в последна среща от 18-ия кръг на мъжката волейболна Суперлига. Бургазлии постигнаха 11-и успех за сезона и заемат шестото място, като имат и два мача по-малко, докато софиянци останаха втори с 14 успеха, с 2 по-малко от лидера Хебър. Гостите започнаха силно мача, поведоха с 6:2, а след това увеличиха аванса си до 15:7, за да спечелят убедително първия гейм.
Постепенно бургазлии започнаха да намират играта си и поведоха с 12:7 във втората част. ЦСКА се активизира и изравни за 19:19, но със серия от четири поредни точки Нефтохимик отново пое контрола и изравни резултата.
Третият гейм също беше много оспорван, като при 23:23 сервис на Симеон Александров от столичани неправилно беше отсъден в аут, а след това Николай Учиков би силен сервис, с което затрудни посрещането на съперника, а след това сам завърши контраатаката за 25:23.
След оспорвано начало на четвъртата част ЦСКА дръпна с 21:16 и изглеждаше близо до тайбрек, но със силна серия на Георги Петров на сервис и пет поредни точки бургазлии обърнаха до 24:23. Последва размяна на точки, но Нефтохимик се възползва от петия си мачбол и триумфира.
Учиков беше най-резултатен с 25 точки, а Георги Петров добави 16. 16-годишната резерва Денис Карягин влезе във втория гейм и завърши с 9 точки.
За столичани Венцислав Георгиев се отличи с 25 точки, а Пламен Шекерджиев и Симеон Александров завършиха с по 15.