БНР | 23.02.2019 16:24:03 | 103

Торино нанесе първо поражение на Аталанта от два месеца насам

Отборът на Торино надигра у дома Аталанта с 2:0 в среща от 25-ия кръг на италианската Серия А. Домакините изчакаха търпеливо своя миг и поведоха в края на първата част, когато Армандо Ицо откри резултата в 42-а минута.

Веднага след началото на второто полувреме торинци нанесоха втория си и решителен удар в двубоя. Точен бе Яго Фалке, който получи асистенция от Соуалихо Мейте. До края не паднаха нови попадения и така Торино спечели ценен успех над равностойния и силно представящ се от началото на 2019 тим на Аталанта.

Бергамаските бяха в серия от седем последователни мача без поражение в първенството, като бяха триумфирали в последните си три сблъсъка от Серия А. Торино от своя страна продължи чудесната си поредица, като в последните си пет мача не загуби и не допусна попадение в собствената си врата. В следващия кръг торинци приемат у дома Киево, докато Аталанта приема в къщи Фиорентина.