БНР | 23.02.2019 17:40:40 | 103

Хеттрик на Меси донесе обрат и ключова победа за Барса в Севиля

Лионел Меси изигра поредния си феноменален мач и осигури ключова победа на Барселона в битката за титлата в Испания. Аржентинецът реализира хеттрик за успеха с 4:2 при гостуването на Севиля и Барса поведе с 10 точки пред втория Атлетико Мадрид.

Севиля повежда на два пъти в резултата, но домакините така и не намериха противодействие на вездесъщия Лионел Меси.

Хесус Навас откри резултата в 22-а минута, но само четири по-късно Меси изравни с изключителен удар от воле, който не остави шансове на вратаря.

Малко преди почивката андалусийците отново поведоха с гол на Габриел Меркадо, а в средата на второто полувреме Меси отново възстанови равенството с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Пет минути преди края Меси оформи своя хеттрик , а в добавеното време дойде ред и на Луис Суарес да се разпише за крайното 4:2. Уругваецът вкара с техничен прехвърлящ удар след извеждащ пас отново на Меси.