БНР | 24.02.2019 03:51:05 | 80

Фортуна победи Нюрнберг и се изкачи на 12-о място

Фортуна Дюселдорф се възползва от ранен червен картон и автогол за победа с 2:1 срещу Нюрнберг в мач от 23-ия кръг на германското футболно първенство. По този начин отборът на Фрийдхелм Функел се изкачи на 12-о място с актив от 28 точки, докато Нюрнберг остана последен с 13.

Мачът започна отлично за Фортуна, след като още в четвъртата минута Матеус Перейра получи директен червен картон за удар без топка срещу играч на домакините. Гостите все пак поведоха в 41-та минута с гол на Едуард Льовен, който вкара с прекрасно воле от 22 метра, но Фортуна стигна до пълен обрат през второто полувреме. Евертон засече центриране с глава в собствената си врата в 63-та минута, а в 84-та Кевин Щьогер центрира от нарушение по лявото крило и Каан Айхан засече топката от въздуха за крайното 2:1.

Интересно е, че Нюрнберг няма победа в Бундеслигата от 28 мача и от 29-и септември насам, когато надви именно Фортуна с 3:0 като домакин.