БНР | 24.02.2019 13:18:13 | 223

Левски пак би ЦСКА-София след автогол

Левски победи ЦСКА-София с 1:0 в среща от 23-ия кръг на Първа професионална футболна лига.

С успеха възпитаниците на Георги Дерменджиев събраха 48 точки и изместиха от второто място съперника, който е със същия актив.

Лидер е Лудогорец с 53 точки.

Двата отбора представиха слаб, бавен и безидеен футбол, а битката на терена изобилстваше.

"Сините" започнаха по-активно, като Станислав Костов получи ранна възможност след пас на Жерсон Кабрал от дясно, но не успя да стреля добре от 13-14 метра и ударът му беше блокиран.

ЦСКА-София стигна до първата си възможност в 17-ата минута, когато Едвин Джеси проби от дясно и пусна към Али Соу в наказателното поле, гамбийският нападател се измъкна и шутира от малък ъгъл, но Николай Михайлов спаси.

Десетина минути по-късно "червените" пропуснаха най-чистото си положение. Соу беше изведен в ляво зад гърба на защитата на Левски с пас от дълбочина, но отправи много неточен удар по диагонала от 15 метра.

Най-спорната ситуация дойде в 43-ата минута. При опит да се измъкне на скорост в средата на терена Едвин Джеси използва ръцете си и избута без топка Иван Горанов.

Главният рефер Владимир Вълков не изглеждаше сигурен в ситуацията и се консултира с четвъртия съдия Ивайло Стоянов, след което показа на ганаеца директен червен картон.

В последните секунди на първата част ЦСКА-София получи нов удар. Паулиньо се измъкна в ляво и центрира към далечната греда, а Стивън Перейра с глава прати топката в собствената си врата за 1:0 за Левски.

С човек повече след почивката Левски имаше предимство в притежанието на топката, а действията се развиваха по-често в половината на "червените".

В 47-ата минута "сините" бяха близо до втори гол. Николай Бодуров сбърка и изгуби топката пред наказателното поле на ЦСКА-София, Давиде Мариани се измъкна сам срещу Черняускас в дясно в пеналта.

Стражът на "червените" го блокира, а при добавката на Костов от 13-14 метра Чорбаджийски изби от голлинията.

ЦСКА-София рядко атакуваше, но в 76-ата минута стигна до възможност за изравняване след статично положение. Тиаго Родригес центрира от корнер от ляво, а отклонената топка стигна до непокрития на далечната греда Бодуров, но от въздуха той не намери целта.

Така Левски стигна до втори пореден успех през сезона срещу съперника след автогол, след като в есенния мач между двата отбора Черняускас отклони в собствената си врата след рикошет в гредата за 1:0 за "сините".