БНР | 24.02.2019 16:41:52 | 222

Манчестър Юн и Ливърпул не се победиха

Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха 0:0 на стадион "Олд Трафорд" в голямото дерби на английския футбол.

Срещата от 27-мия кръг на Висшата лига не предложи очакваното зрелище, но интересни и дори куриозни моменти не липсваха.

Още преди почивката бяха извършени цели 4 смени - нещо, което не се бе случвало в английското първенство от 10 години.

Три от тях бяха на сметката на Юнайтед и така "червените дяволи" нямаха право на смяна през второто полувреме.

Срещата започна с двоен удар в полза на Ливърпул още в 20-ата секунда. Ашли Йънг върна слабо топката към Давид де Хеа и испанецът удари топката с ръка, за да изпревари връхлитащия Роберто Фирмино.

При последвалия непряк свободен удар обаче гостите така и не направиха нищо запомнящо се.

Двадесет минути по-късно бе извършена първата смяна в мача, като Андреас Перейра замени Андер Ерера.

В този момент камерите на стадиона показаха и нападателя Маркъс Рашфорд да изпитва физически дискомфорт, но някак младият английски национал стисна зъби и макар на един крак завърши мача.

В 25-ата минута обаче Хуан Мата също получи разтежение и бе заменен от Джеси Лингард.

Половин час след началото на мача нападателят на Ливърпул Роберто Фирмино също напусна терена с травма, заменен от Даниел Стъридж.

Най-интересното положение през първото полувреме дойде в 41-вата минута, когато Ромелу Лукаку пусна много тънък пас към Лингард, но вратарят на Ливърпул Алисон внимаваше и излезе, като се хвърли в краката на съперниковия нападател, за да избие чисто топката.

В този момент обаче Лингард също получи контузия и както Ерера и Мата трябваше да напусне терена, за да се появи на негово място Алексис Санчес.

През второто полувреме играта бе на доста по-ниска скорост и двата отбора гледаха основно да не допускат грешки в защита, които да ги лишат от ценна точка.

Все пак имаше един много интересен момент и той отново бе пред вратата на Алисон.

В 75-ата минута Жоел Матип си отбеляза автогол след остро подаване по земя на Крис Смолонг, но попадението бе правилно отменено заради много тънка засада на бранителя на Юнайтед при центрирането към него.

В последните секунди на редовното време Юнайтед можеше да стигне до победата, но центриране от десния фланг на Ромелу Лукаку остана на сантиметри от разтегнатия на шпагат крак на Смолинг.

Със спечелената точка Ливърпул оглави класирането в Англия с 66, една повече от втория Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед е пети с 52 точки, на една зад четвъртия Арсенал, който по същото време се наложи с 2:0 над Саутхемптън.