БНР | 26.02.2019 06:20:11 | 164

Марица (Пловдив) посреща Щутгарт в последен мач от Шампионската лига

Марица (Пловдив) приема вицешампион на Германия –Щутгарт в последен мач от втората групова фаза на Шампионската лига по волейбол при жените. Двубоят е тази вечер от 20.00 часа в зала „Колодрума“.

Залогът за гостуващия отбор е много висок – победа с 3:0 или 3:1 гейма би им осигурила класиране напред за четвъртфиналите в надпреварата. Преди изиграването на срещите от последния шести кръг в груповата фаза, Щутгарт има три победи и девет точки от пет изиграни мача и е точно над чертата за четвъртфиналите като трети по показатели сред подгласниците в групите.

В същото време пловдивчанки са без шансове да продължи напред в надпреварата, но е с добра възможност за предвижване нагоре в крайното класирането в групата. С актив от една победа, три точки и 4:13 гейма, пловдивчанки са четвърти, изоставайки само с един загубен гейм повече от третия Безие.

Тази вечер френския тим ще има труден мач, тъй като гостува на световните шампионки от ВакъфБанк (Истанбул), дори един спечелен гейм срещу Щутгарт може да издигне българския тим до третото място в таблицата.

“Надявам се да направим един добър мач, на едно добро ниво, и естествено да се поздравим с победа. Знаем, че този мач е важен за противника, но ние ще се опитаме да го спечелим, да зарадваме феновете и да приключим участието си с високо вдигнати глави.”, заяви днес наставникът Иван Петков пред volleymaritza.bg.

Марица и Щутгарт вече изиграха един мач помежду си. В среща от третия кръг в групата, в Щутгарт домакините се наложиха над жълто-сините с 3:1 гейма.

При единственото си участие в престижния турнир, през сезон 2015-2016, германският тим завърши на 14-о място. През миналия сезон стигна до полуфинал във втория по сила евротурнир за Купата на ЦЕВ, както и в турнира за Купата на Германия, и за първи път спечели редовния сезон в Бундеслига, след което за четвърти пореден път завърши като вицешампион след три загуби от Палмберг във финалния плейоф. Щутгартският клуб спечели суперкупата на Германия през 2016 и е трикратен носител на купата на Германия, последно през 2017 година.

В състава на гостите се играят девет чужденки – пет американки и по една волейболистка от Бразилия, Унгария, Финландия и Холандия. Старши-треньор на отбора е гръцкият специалист Янис Атанасопулос.

Съдии на двубоя утре вечер ще бъдат Кенет Аро от Финландия и Михайло Медвидь от Украйна, а делегат на ЦЕВ – Томаш Сингер от Словакия.