БНР | 27.02.2019 18:37:45 | 119

Волейболистките на Левски и ЦСКА на полуфинал

Левски, ЦСКА и Берое се класираха за полуфиналите в турнира за купата на България по волейбол за жени.

Волейболистките на ЦСКА победиха като домакини Раковски (Димитровград) с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:21) в мач-реванш от четвъртфиналите в столичната зала "Васил Симов".

Така "червените" отстраниха димитровградчанки и продължават напред във финалната четворка, след като в първата среща отстъпиха с 2:3 гейма.

Левски също намери място на полуфиналите след категорично 3:0 срещу Славия (25:12, 25:10, 25:14) в зала "Сиконко".

"Сините" владееха играта през целия двубой, като не допуснаха съпротива от съперника и записаха успех за 58 минути игра.

Най-резултатна за Левски бе Деница Димитрова с 11 точки (4 блокади), 10 добави Симона Минкова (1 ас, 4 блокади).

Берое също се класира за финалната четворка след втора чиста победа с 3:0 гейма като гост на Казанлък Волей.

В последния четвъртфинал на 2 март ще се срещнат Перун Варна и Марица Пловдив.