БНР | 28.02.2019 05:50:35 | 172

Фиорентина и Аталанта правят голово шоу за купата

Отборите на Фиорентина и Аталанта не излъчиха победител във втория полуфинал на турнира за Купата на Италия, като завършиха зрелищно 3:3 на стадион "Артемио Франки" и оставиха всичко за реванша в Бергамо. Двубоят във Флоренция беше много емоционален, като феновете не "виолетовите" почетоха годишнинага от смъртта на бившия капитан на тима Давиде Астори. В 16-ата минута аржентинецът Алехандро Гомес отбеляза първия гол в мача с удар с десния крак след аситенция на Йосип Иличич. Две минути по-късно Иличич отново време в ролята на асистент, като този път се разписа Марио Пашалич. Домакините бързо се отърсиха от шока и намалиха в 33-ата минута чрез Федерико Киеза. В 36-ата минута Марко Бенаси прати в екстаз трибуните за 2:2 след асистенция на Луис Муриел. След почивката активната игра продължи, като отново Аталанта излезе напред в резултата. В 58-ата минута след изпълнение на ъглов удар Мартен де Роон с шут извън наказателното поле успя зрелищно да преодолее стража на Фиорентина, който преди това беше боксирал топката. Домакините отново изравниха чрез Луис Мариел в 79-ата минута.
В неделя двата отбора се срещат в Бергамо в мач от италианската серия "А".