БНР | 02.03.2019 06:38:28 | 122

Сестрите Стоеви загубиха от световните шампионки

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева отпаднаха на четвъртфиналите на турнира по бадминтон от световните суперсерии 300 в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 150 хиляди долара. Поставените под номер 7 в схемата българки загубиха в оспорван двубой от световните шампионки и трети поставени Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония) с 13:21, 21:18, 13:21 за 62 минути.
  Срещата между българките и японките беше определен от организаторите за мач на деня. Стоеви, които са осми в световната ранглиста, загубиха първия гейм, но играха страхотно във втория и изравниха резултата. В третата част световните шампионки поведоха с 11:5 и 14:8 и спокойно прикючиха мача.

А на турнира в Тренчин /Словения/ Иван Русев се касира за полуфиналите с победа срещу украинеца Кирило Леонов с 2:0 гейма.