БНР | 03.03.2019 03:51:44 | 195

Байерн Мюнхен разгроми с 5:1 Борусия Мьонхенгладбах

Байерн Мюнхен разгроми с 5:1 като гост Борусия Мьонхенгладбах в среща от 24-ия кръг на футболното първенство на Германия и се изравни по точки с лидера в класирането Борусия Дортмунд.

Двата тима имат по 54 точки, но Борусия е начело заради по-добра голова разлика.

С два гола на Роберт Левандовски и по един на Хави Мартинес, Томас Мюлер и Серж Гнабри шампионът Байерн стигна до успеха срещу Борусия Мьонхенгладбах.

До 11-ата минута Байерн вече водеше с 2:0 след голове на Хавиер Мартинес във втората и на Томас Мюлер. След това баварците пропуснаха три чисти положения, след което домакините върнаха едното попадение чрез Ларс Щиндъл в 37-ата минута.

Две минути след почивката Роберт Левандовски вкара за 3:1, а след това Серж Гнабри добави едно попадение в 75-ата минута. В последните секунди Левандовски оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа.

Борусия Мьонхенгладбах е на четвърта позиция в класирането с 43 точки.