БНР | 05.03.2019 05:48:13 | 74

Александър Везенков с 9 точки за победата на Олимпиакос над Арис

Олимпиакос победи гостуващия Арис (Солун) със 76:67 точки в среща от 17-ия кръг на гръцкото баскетболно първенство и записа 11-и пореден успех в шампионата.

Националът Александър Везенков започна като титуляр за тима на победителите, игра 20:28 минути срещу бившия си отбор и завърши с 9 точки, 3 борби и 1 отнета топка.

Домакините имаха аванс от 48:36 точки на почивката, но в началото на последната четвърт баскетболистите на Арис направиха серия от 16:4 и намалиха пасива си на 4 точки - 65:69 2:51 минути преди края на двубоя. До края Олимпиакос направи серия от 8:2 и спечели мача.

Най-резултатен за Олимпиакос беше Аксел Тупан със 17 точки. За Арис с 13 точки се отличи Лефтерис Бохоридис.

Олимпиакос записа 16-и успех за сезона, но е едва на шесто място в класирането заради отнетите шест точки след прекратения мач за Купата на Гърция срещу Панатинайкос.

В сайта на гръцката централа обаче Олимпиакос е на второ място с 33 точки, на точка зад лидера Панатинайкос.