БНР | 06.03.2019 05:40:24 | 96

Реал се срина, Аякс и Тотнъм са четвъртфиналисти

Реал Мадрид сензационно отпадна от Шампионската лига по футбол. Носителят на трофея загуби с 1:4 у дома от холандския Аякс. Така с общ резултат от двата мача 3:5 Реал отпада още на 1/8 финалите.

Още по-изненадващ беше развоя на събитията, като се има предвид, че Реал спечели с 2:1 в Холандия и имаше удобно предимство. Само за 18 минути, обаче, преднината им от първия мач беше заличена и испанците се оказаха изоставащи в общия резултат. Голмайсторът на Аякс от първата среща Хаким Зиех откри в 7-та минута, а Давид Нерес удвои в 18-та. И двата гола паднаха след асистенции на героя на Аякс в мача Душан Тадич.

Самият Тадич вкара за 0:3 в 62-та минута, с което до голяма степен предопредели крайния изход, защото Реал вече се нуждаеха от 3 гола, за да се класират.

Марко Асенсио върна едно попадение за домакините в 70-та минута, но само 2 минути по-късно Ласе Шьоне вкара за Аякс и оформи разгромното 1:4.

Тотнъм за втори път победи Борусия (Дортмунд) и се класира на 1/4 финалите на Шампионската лига по футбол. Единственият гол в мача вкара Хари Кейн в 49-та минута след асистенция на Сисоко. Така общият резултат от двата двубоя стана 4:0 в полза на Тотнъм.