БНР | 09.03.2019 09:07:23 | 83

Везенков блести за Олимпиакос

Александър Везенков отбеляза 12 точки и спечели пет борби при изключително важната победа на Олимпиакос с 89:76 (27:21, 24:13, 22:20, 16:22) като гост на Будучност, с което гърците заеха осмото място в генералното класиране на баскетболната Евролига за мъже. След 25 кръга те са равни с шестия и седмия Баскония и Олимпия Милано с баланс 13-12.

Олимпиакос завърши мача с петима баскетболисти с двуцифрен актив, а в това число и българският национал, който изигра един от най-силните си мачове за гърците като цяло. Никола Милутинов беше най-полезен за отбора си с 15 точки и 12 борби, а Йоргос Принтезис бе най-резултатен с 19 пункта.

Олимпиакос започна много силно мача и позволи на домакините си от Черна гора да водят само веднъж за всичките четири части - при 16:15 в първата четвъртина. Силна серия на гърците обаче им донесе осем точки преднина още до края на частта, а в третата четвъртина те дори стигнаха до аванс от 24 пункта, за да спечелят категорично мача.

Баскония надви Химки със 104:86 (22:17, 18:24, 38:16, 26:29), докато Олимпия Милано отстъпи на втория в генералното класиране ЦСКА Москва с 95:101 (24:27, 19:24, 23:25, 29:25).

Анадолу Ефес изпревари Барселона на четвърто място в генералното класиране на Евролигата, след като спечели директния мач с 92:70 (24:12, 18:19, 22:22, 28:17). Шейн Ларкин отбеляза умопомрачителните 37 точки за турците след 6/8 тройки, 6/7 под коша и 7/7 от нарушения, а Ейдриън Мьорман завърши с дабъл-дабъл при 22 точки и 11 спечелени борби.