БНР | 10.03.2019 17:45:41 | 188

Лудогорец надигра с 2:0 Левски на "Герена"

Шампионът Лудогорец победи Левски на "Герена" с 2:0 при дебюта на новия си наставник Стойчо Стоев в среща от 25-ия кръг на Първа футболна лига.

С успеха разградчани се утвърдиха на върха на класирането с 59 точки, на 5 точки пред ЦСКА и на 8 точки пред Левски, който допусна първа загуба в официален мач под ръководството на Георги Дерменджиев.

Гостите започнаха по-активно и като цяло имаха превъзходство през първото полувреме. В осмата минута Вандерсон беше изведен зад гърба на защитата на домакините, надбяга Давид Яблонски, нахлу в дясно в наказателнотополе и шутира от десетина метра, но Николай Михайлов успя да избие в ъглов удар.

Две минути по-късно Сисиньо центрира от дясно и Клаудиу Кешерю засече с глава, но намери страничната греда.

Лудогорец продължи да доминира и заслужено стигна до попадение в 21-ата минута. Мартин Райнов загуби топката в средата на половината на Левски, Клаудиу Кешерю пусна към Марселиньо в чиста позиция и бразилецът прехвърли Михайлов за 1:0 за шампионите.

"Сините" бяха близо до изравняване две минути по-късно. Хали Тиам изведе Станислав Костов в дясно в наказателното поле, но Пламен Илиев блокира удара на нападателя към близкия ъгъл.

В 35-ата минута домакините стигнаха до нова добра ситуация. Давиде Мариани проби от ляво и пусна по тревата в малкия пеналт, но Паулиньо не успя да отклони добре от 4-5 метра и топката спря в ръцете на Илиев.

В ответната атака Кешерю шутира опасно от дъгата пред наказателното поле, но на сантиметри над целта.

Левски започна по-активно след почивката, но в 51-ата минута Лудогорец можеше да удвои аванса си. След грешка на "сините" при изнасянето на топката и последвала бърза контраатака Вандерсон напредна от дясно и шутира от границата на пеналта, но на сантиметри от целта.

"Сините" пренесоха играта в половината на съперника в последните минути, но при контраатака в 84-ата минута резервата Якуб Шверчок направи пропуск. В 88-ата минута пък удар на Мариани беше блокиран пред голлинията от  Сисиньо.

В добавеното време Джоди Лукоки все пак реализира втори гол за Лудогорец, след като получи пас от Шверчок, елиминира Иван Горанов в наказателното поле и направи 2:0.

Левски - Лудогорец - 0:2 (0:1)

0:1 Марселиньо 21

0:2 Джоди Лукоки 90+2