БНР | 10.03.2019 20:36:43 | 201

Арсенал спря серията на Манчестър Юнайтед

Арсенал се върна на четвъртото място във Висшата лига на Англия, след като победи с 2:0 Манчестър Юнайтед на собствения си стадион "Емиратс". По този начин лондончани изпревариха съперника си в класирането и сложиха край на серията му от 9 поредни победи като гост във всички турнири. Головете в мача реализираха Гранит Джака през първото полувреме и Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа през второто.

Срещата започна с натиск на Арсенал, но първото чисто голово положение се откри пред Манчестър Юнайтед. В 9-ата минута Ромелу Лукаку нацели напречната греда с удар от непосредствена близост, а секунди след това Фред пропусна да нанесе точен удар от чиста позиция.

Три минути след това Арсенал поведе. Джака отправи плътен удар от около 25 метра, а движението на топката подлъга Де Хеа и тя се оплете в мрежата му за 1:0.

В 19-ата минута гредата спаси за втори път домакините след удар по земя на Фред от границата на наказателното поле. След гола на Джака гостите пренесоха играта в полето на противника си, а "артилеристите" чакаха добри възможности на контраатака.

Десет минути преди почивката Лукаку се оказа очи в очи с Бернд Лено, но германският вратар излезе победител в сблъсъка.

Веднага след подновяването на играта Лукаку направи нов пропуск след като от 7-8 метра не успя да прокара топката зад хвърлилия се в краката му Лено.

Така се стигна до 68-мата минута, в която Фред повали Александър Лаказет в собственото си наказателно поле и главният съдия Джонатан Мос посочи бялата точка.

Зад топката застана Обамеянг, който хладнокръвно отбеляза за 2:0, с което оформи крайния резултат.

В класирането след изиграването на 30 кръга Арсенал заема четвърто място с 60 точки, на една зад третия Тотнъм. Манчестър Юнайтед е пети с 58 точки, а Челси е шести с 57, като "сините" са и с мач по-малко от съперниците си.