БНР | 19.03.2019 07:26:45 | 86

Тампа Бей си осигури предсрочно първото място в НХЛ

Отборът на Тампа Бей Лайтнинг спечели за първи път в историята Президентския трофей, който се дава на тима с най-добри показатели през редовния сезон в Националната хокейна лига.

Това стана факт след успеха на "светкавиците" с 4:1 над Аризона Койотис у дома, с който тимът от щата Флорида събра 116 точки. Тампа има непреодолима преднина от поне 21 точки пред всички останали свои конкуренти, а при оставащи 9 мача до края на сезона е възможно да атакува и рекорда на Детройт Ред Уингс от сезон 1995/96 от 131 точки в 82 срещи.

Домакините изковаха 56-ата си победа през сезона в последната част, в която вкараха три безответни гола.
Клейтън Келър даде аванс на Аризона след малко повече от пет минути от началото на мача, но минута след това Стивън Стамкос изравни за Тампа с рекордния си 384 гол за клуба. Третият гол в мача падна чак 44 секунди след началото на последната третина, когато защитникът Виктор Хедман се разписа за 2:1 в полза на домакините. Останалите два гола паднаха в заключителните 60 секунди на срещата, като техни автори станаха Антони Сирели и Яни Гурде.

Спечелването на Президентския трофей гарантира на Тампа домакинско предимство във всички кръгове на предстоящите плейофи.

Уинипег Джетс увеличи преднината си на върха в Централната дивизия след победа с 3:2 над Лос Анджелис Кингс като гост.
Кевин Хейс и Кайл Конър дадоха ранен аванс от два гола на канадския тим, но Шон Уокър бързо върна едно попадение за "кралете".

В средата на втората третина ветеранът Дъстин Браун изравни за 2:2 при числено превъзходство за домакините на леда, но пет минути по-късно Тайлър Майерс вкара нов гол за Уинипег, който се оказа и победен.

С победата Уинипег събра 90 точки и втори с 3 пред втория в дивизията Нешвил, който е и с мач повече. За Лос Анджелис това бе 16-а загуба в последните 18 мача.