БНР | 23.03.2019 19:34:54 | 86

Гол на Кешеру не стигна на румънците срещу Швеция

Швеция победи Румъния с 2:1 в квалификационна група F за Евро 2020.

Голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешеру вкара попадението за румънците, но то не бе достатъчно и северните ни съседи загубиха, въпреки силната си игра през второто полувреме.

Двубоят на "Френдс Арена" в Стокхолм започна отлично за домакините, които поведоха с 2:0 до почивката. Робин Куайсон откри в 33-а минута след грешка в защитата на Румъния. Виктор Класон добави втори гол седем минути по-късно.

На почивката селекционерът на Румъния пусна в игра Клаудио Кешерю, който значително раздвижи атаката на гостите. В 58-а минута Кешерю засече с глава топката в мрежата и намали резултата на 1:2.
За Румъния пълни 90 минути записа още един играч на Лудогорец - Драгош Григоре.

В края румънците опитаха натиск, но по-чистите положения бяха пред вратата на Татарушану.

Резервата Александър Исак можеше да вкара трети гол за Швеция в самия край, но Татарушану с вещина извади топката в корнер.

В другия мач от група F Малта спечели с 2:1 срещу Фарьорски острови. Кириан Нвоко, син на игралия в ЦСКА през 2001 година Чъкс Нвоко, откри резултата в 13-а минута, а Стив Борг реализира втори гол за малтийците от дузпа в 77-а минута.

Гостите стигнаха до гол в последната минута. Точен бе Якуп Томсен.

Малта удържа победата, макар че игра с човек по-малко от 62-а минута, когато червен картон получи Андре Агиус.

В група D Ирландия постигна трудна победа с 1:0 като гост срещу аутсайдера Гибралтар.

Джефри Хендрик отбеляза единствения гол в 49-а минута.