БНР | 23.03.2019 21:38:31 | 105

Победи за Испания и Италия на старта в евроквалификациите

Два от най-солидните национални отбори на Стария континент - Испания и Италия, започнаха с победи кампанията в евроквалификациите.

В група F иберийците се поизмъчиха, но успяха да надвият Новрегия с 2:1 във Валенсия. Играчът на местния едноименен тим Родриго откри в 16-ата минута за домакините, но те дълго време не успяваха да затвърдят преднината си заради многото пропуски.

Така в 65-ата минута се стигна до дузпа в полза на норвежците, която Джоушуа Кинг превърна в изравнителен гол - 1:1.

Нова дузпа, този път пред другата врата, позволи на Серхио Рамос да се разпише за 2:1 и с това да донесе трите точки за испанците.

С голове на Никола Барела в 7-ата и Мойзе Кийн в 74-ата минута "Скуадра адзура" преодоля гостуващия в Удине тим на Финландия с 2:0. В останалите две срещи в група J Босна и Хергевовина спечели с 2:1 у дома срещу Армения, а като гост, Гърция се наложи с 2:0 срещу Лихтенщайн.