Cross.bg | 24.03.2019 11:35:00 | 158

Тервел Пулев записа своята 13-а победа

13-ият мач на Тервел Пулев на професионалния ринг не се оказа фатален и българският боксьор записа своята 13-а победа Тя обаче се оказа една от най-трудните за Тервел, който едва за втори път не успя да нокаутира съперника си Мич Уилямс и след пълните 6 рунда трябваше да изчака съдийското решение. И тримата рефери обаче дадоха предимство на Тервел - 59:54, 57:56, 58:55 и така заслужено Пулев продължава перфектната си серия като професионалист за радост на многото български фенове в зала "The Hangar" в Коста Меса, Калифорния. За Тервел това бе един от по-слабите му мачове, но затова заслуга имаше и неудобният съперник, играещ с обратен гард. В началото Пулев бе по-предпазлив като два от първите три рунда бяха равностойни. В четвъртия се получи един спорен момент, при който съдията даде наказателна точка срещу Тервел за два удара при спряна игра, въпреки че такива отправяше и американецът. Това обаче само стимулира бронзовия олимпийски медалист, който оттам насетне доминираше на ринга и в крайна сметка безспорно компенсира наказателната точка. Това бе първи двубой за Тервел под ръководството на новия му треньор Кени Адамс, а след победата той продължава изкачването си в йерархията на полутежка категория. "Много съм доволен от победата, защото беше срещу труден съперник, който не излиза да вземе парите или да завърши рундовете, а да ме победи", заяви Тервел броени минути след успеха пред DIEMA SPORT