БНР | 24.03.2019 19:08:28 | 110

Берое спечели Адриатическата лига

Женският баскетболен отбор на Берое спечели Адриатическата лига за първи път в историята си.

На финала българският тим надигра Будучност с 65:64 точки.

Така Берое стана вторият български тим, който печели турнира след ЦСКА през сезон 2006/2007.

Бронзовите медали отидоха при домакините от Цинкарна Целе, които победиха Цървена Звезда с 83:70.

Баскетболистките на Таня Гатева започнаха отлично срещата и само за няколко минути поведоха с 15:6, но след това допуснаха обрат и първата част завърши 17:17.

Вторият период стартира със серия от 10:0 в полза на тима от Стара Загора, а на почивката нашите водеха с 38:28.

Малко след паузата авансът на българския тим достигна 15 точки. Съперникът му обаче отвърна с 12 безответни точки, като близо шест минути Берое не успяваше да се разпише.

В края на срещата настъпиха драматични обрати.

53 секунди преди сирената Николина Бабич изведе Будучност за първи път напред при 60:59.

Две секунди преди края българският тим водеше с 65:62.

Тогава Бабич стреля тройка в опит да прати мача в продължение. Тя не успя да вкара, но бе фаулирана и застана на линията за изпълнение на наказателни удари.

Баскетболистката бе точна при първите два, но при решителния трети пропусна и Берое взе победата.