БНР | 31.03.2019 19:24:33 | 83

Левски не успя да надвие 10 "канарчета"

Левски не съумя да надвие Ботев Пд на свой терен и мачът от първата шестица в Първа лига завърши наравно - 1:1. "Канарчетата" играха около 40 минути с човек по-малко и без отсъстващия си лидер Тодор Неделев, но успяха да стигнат до точката.

Точен за "сините" от дузпа в 35-та минута беше Давиде Мариани, за когото това бе 10-и гол този сезон. Нарушението беше на Филип Филипов, като реферът забеляза игра с ръка.

В 47-та минута Кристиан Димитров изравни с удар от границата на наказателното поле, а две минути след това капитанът на "канарчетата" Лъчезар Балтанов беше изгонен с втори жълт и червен картон.

До края "сините" се лутаха и не успяха да се възползват от численото си предимство на терена.

Лудогорец води в класирането с 63 точки, втори е ЦСКА-София с 60, трети е Левски с 55, а Ботев Пд е четвърти с 46.