БНР | 06.04.2019 06:05:52 | 120

Ливърпул надигра в края Саутхемптън

С два късни гола Ливърпул победи Саутхямптън с 3:1 на "Сейнт Мерис" и се върна на върха в класирането в английското футболно първенство.

С четвъртата си поредна победа във Висшата лига възпитаниците на Юрген Клоп събраха 82 точки и имат с 2 точки поведе от защитаващия титлата си Манчестър Сити, който обаче е с мач по-малко.

Домакините започнаха отлично мача и още в деветата минута откриха резултата. Пиер-Емил Хьойберг продължи с глава центриране на Райън Бертранд от ляво и оставеният непокрит на границата на малкото наказателно поле Шейн Лонг хладнокръвно реализира.

В последствие Лонг пропусна да удвои аванса на Саутхямптън, а гостите стигнаха до изравняване в 36-ата минута, когато Трент Александър-Арнолд центрира от дясно и Наби Кейта с глава вкара за 1:1 с първия си гол за Ливърпул.

След почивката тимът на Клоп натисна, но домакините се защитаваха добре и не допускаха опасности.  В 80-ата минута Саутхямптън получи корнер, а след изпълнението му Ливърпул организира контраатака и стигна до втори гол. Джордън Хендерсън изчисти към средата на терена, където Мохамед Салах овладя, напредна на скорост и с прецизен удар от границата на пеналта не даде шансове на Ангъс Гън.

Това беше 50-и гол за Салах във Висшата лига с екипа на Ливърпул в неговия 69-и мач, с което той подобри постижението на Фернандо Торес, който се нуждаеше от три срещи повече, за да достигне тази граница.

Шест минути по-късно резервата Хендерсън реши всичко, след като засече отблизо пас на Роберто Фирмино от дясно.

Саутхямптън прекъсна серия от две поредни победи, а поражението остави тима на 5 точки от зоната на изпадащите.