БНР | 06.04.2019 07:47:08 | 363

Къри вкара 40 точки за нов успех на Голдън Стейт

Тимът на Голдън Стейт Уориърс победи Кливланд Кавалиърс със 120:114 у дома в Оукланд в двубой от Националната баскетболна асоциация.

Домакините имаха преимущество от 19 точки на голямата почивка, но баскетболистите на Кавс спечелиха следващите две части и успяха да я съкратят на само шест.

Най-резултатен в мача стана гардът на "воините" Стеф Къри с 40 точки, Дреймънд Грийн добави 20. За Кливланд Колин Секстън отбеляза 27 т.

В друг двубой от НБА Финикс Сънс се наложи над Ню Орлиънс Пеликанс със 133:126 у дома след продължение. "Слънцата" губеха на почивката с 11 точки, но съумяха да се доберат до продължение, което спечелиха с 16:9. Джош Джаксън се отличи с 35 точки за Финикс, а за "пеликаните" Джулиъс Рандъл оформи дабъл-дабъл - 31 точки и 14 борби.

Лос Анджелис Клипърс загуби от градския конкурент Лос Анджелис Лейкърс със 117:122. Алекс Карусо от тима на "езерняците" реализира дабъл-дабъл - 32 точки и 10 борби, а за домакините Данило Галинари вкара 27 т.