БНР | 06.04.2019 15:01:14 | 107

Марица отново шампион по волейбол

Волейболистките от Марица (Пловдив) триумфираха с пета поредна титла, след като се наложиха като гости над Левски с 3:1 (25:15, 21:25, 25:18, 25:15) в третия финален мач в зала „Сиконко“ в столицата. Така с 3:0 победи пловдивчанки спечелиха трофея, като в първите два двубоя като домакини шампионките спечелиха с по 3:0 гейма.

Същевременно Пловдив ще бъдe домакин на финалната четворка в турнира за Купата на България по волейбол. Мачовете са на 17 и 18 април в зала Колодрума. До полуфиналите, освен носителките на трофея – Марица, се класираха още Берое (Стара Загора), Левски (София) и ЦСКА (София). В първия полуфинал на 17 април от 17:30 часа Берое ще играе срещу Левски, а двубоят Марица - ЦСКА е същият ден от 20 часа. Финалът е на 18 април от 18,30 часа.

За последно Марица бе домакин на турнира през 2012 г., когато тимът спечели купата без загубен гейм. Във финала в препълнената зала Олимпиада маричанки победиха Левски с 3:0 (25:18, 25:20, 25:14). Това бе и първият спечелен трофей в историята на клуба. „Жълто-сините“ са носители на Купа България общо четири пъти - 2012, 2015, 2017 и 2018 година.