БНР | 07.04.2019 17:50:53 | 143

Злато за съчетанието на ансамбъла с обръчи и бухалки в Пезаро

Ансамбълът ни спечели златния медал на финала с три обръча и два чифта бухалки на първата за годината световна купа по художествена гимнастика в италианския град Песаро. Възпитаничките на Весела Димитрова - Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс изиграха с леки неточности, но с много енергия и хъс композицията си и с оценка от 25.750 точки стъпиха на върха в подреждането. Българките получиха от съдиите и най-високата оценка за трудност от всички финалистики -  19.600 точки.

След нашите момичета с 25.100 точки се нареди петорката на Украйна, а трети се класираха гимнастичките от Израел с оценка от 24.450 точки.

Заради многото допуснати грешки, сред които и излизане на уред и гимнастичка извън килима Русия завърши този финал на 7-мо място с оценка от 20.950 точки.  Домакините от Италия са пети с реузултат от 22.300 точки.

Във финала с пет топки Симона Дянкова и компания останаха без отличие. Гимнастичките ни получиха оценка от 23.600 точки заради допуснатите неточности и излизане на състезателка извън килима, което ги нареди на петата позиция. Титлата с 25.400 точки стана притежание на домакините от Италия, а тройката допълват Русия с 25.300 точки и Япония с 24.950 точки.