БНР | 13.04.2019 13:59:35 | 87

Тотнъм с лесен успех срещу Хъдрсфийлд

Тотнъм победи лесно с 4:0 у дома изпадналия от елита Хъдърсфийлд в двубой от 34-ия кръг във Висшата лига. Лондончани, които не могат да разчитат на контузените си звезди деле али и Хари Кейн, реализираха по две попадения във всяко полувреме и отново са в челната тройка в английския шампионат. В 24-ата минута Виктор Уанияма откри резултата след асистенция от Фернандо Йоренте, а само три минути след това и Лукас Моура се разписа във вратата на "териерите".Превъзходството на "шпорите" продължи през второто полувреме и гредата помогна на гостите да не допуснат ново попадение след удар на Фернандо Йоренте.Логичното се случи в 87-ата минута, когато Моура се разписа за втори път в двубоя. Крайното 4:0 беше оформено от бразилския национал, който записа хеттрик в последните секунди на двубоя.След този успех Тотнъм се намира на трето място в класирането с актив от 67 точки, докато Хедърсфийлд вече изпадна от елита в Англия.