БНР | 14.04.2019 03:52:46 | 90

Манчестър Юнайтед победи трудно Уест Хям

Манчестър Юнайтед победи трудно с 2:1 у дома Уест Хям в двубой от 34-ия кръг във Висшата лига.

Двубоят започна добре за домакините и те получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар след нарушение в наказателното поле срещу Хуан Мата. Погба хладнокръвно откри резултата от бялата точка в 19-ата минута.

В самото начало на втората част Фелипе Андерсон изравни с удар отблизо след центриране на Мануел Лансини.

Последваха тежки минути за "червените дяволи". Гредата спаси вратаря Давид де Хеа от допускане на второ попадение след шут на Михаил Антонио в 76-ата минута. Веднага след това Де Хеа направи блестящо спасяване след удар отблизо на Фелипе Андерсон малко след това.

В 79-ата минута при бърза контра Антони Марсиал беше фаулиран от Райън Фредерикс в наказателното поле и отново Пол Погба реализира 11-метровия наказателен удар.

След тази победа Манчестър Юнайтед се изкачи на пето място в класирането с актив от 64 точки. Уест Хям остава средата на таблицата с актив от 42 спечелени точки.