БНР | 15.04.2019 03:16:17 | 93

Лил нанесе тежка загуба на ПСЖ, спря го за титлата поне засега

Лил разгроми Пари Сен Жермен у дома с 5:1 в дербито на 32-ия кръг във френското първенство и не позволи на парижани да спечелят това титла, поне засега. Толкова тежка загуба на домашната сцена ПСЖ не е претърпявал от 2000-ата година.

Двубоят започна лошо за шампионите и Тома Мюние си отбеляза автогол още в седмата минута, но само четири минути по-късно Жуан Бернат изравни с удар отблизо след асистенция на Килиан Мбапе.

В 36-ата минута Бернат получи червен картон за задържане на откъсващ се съперник. Главният съдия Беноа Бастиен се консултира с видеоасистент рефера, преди да вземе това решение.

В 51-ата минута Никола Пепе направи резултата 2:1 след пас на Джонатан Иконе.

Четвърт час след това Джонатан Бамба беше изведен от Иконе и покачи аванса за "песовете" на две попадения.

В 71-ата минута Габриел с глава реализира 4:1 след центриране от фаул на Пепе.

Шест минути преди изтичане на редовното време Жозе Фонте оформи крайното 5:1 след асистенция на Пепе.

Столичани не бяха губили в шампионата от 3 февруари. Тогава ПСЖ падна с 1:2 при гостуването си на Олимпик Лион. Това е едва второто поражение за парижани през сезона в Лига 1. Те имат актив от 81 точки на върха в класирането. Лил е със 17 точки по-малко на втора позиция. Равенството щеше да бъде достатъчно за нова титла на Пари Сен Жермен.