Cross.bg | 15.04.2019 13:51:00 | 91

Димитров и Вавринка отпаднаха на двойки

Григор Димитров и Стан Вавринка отпаднаха на двойки на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло. Те отстъпиха на шестите в схемата Хенри Континен (Финландия) и Джон Пиърс (Австралия с 6:7(6), 3:6 след 78 минути игра. Това беше първи мач заедно на българина и швейцареца след съвместното им участие през 2017-а в Индиън Уелс. Димитров и Вавринка губеха с пробив с 1:3 гейма, но успяха да върнат веднага брейка. Стигна се до тайбрек. В него българинът и швейцарецът поведоха с 3:0 точки с минипробив, но опитните им съперници изравниха при 3:3. Григор и Стан стигнаха до сетбол при 6:5, но при него швейцарецът изкара воле в аут. След  това бившите №1 в света Континен и Пиърс реализираха точката за спечелване на частта след нова грешка на Вавринка. Следващия сет започна с разменени пробиви. Финландецът и австралиецът направиха нов брейк за 3:2. В следващия гейм Димитров и Вавринка имаха шанс да го върнат, но не успяха. При 5:3 Континен и Пиърс стигнаха до два мачбола и реализираха още първия. В друг мач на двойки Новак Джокович и брат му Марко загубиха с 1:6, 3:6 от колумбийците Кабай и Фара.