БНР | 16.04.2019 20:01:33 | 101

Нефтохимик е на крачка от нова титла на България

Нефтохимик 2010 е съвсем близо до спечелване на нова титла в шампионата на България по волейбол. Във втори двубой от финалната серия отборът от Бургас победи с 3:0 (29:27, 25:16, 25:22) като гост срещу носителя на купата на страната Хебър.Шампионите поведоха с 12:8, но първата възможност за спечелване на дебютния гейм беше пропиляна от Хебър при 24:23. Бургазлии отразиха още един геймбол, за да поведат в резултата при 29:27 в своя полза след блокада на Теодор Тодоров.Във втората част гостуващият отбор диктуваше изцяло събитията на терена и не допусна никаква изненада. Воденият от старши треньора Николай Желязков състав поведе с 20:9 и нямаше проблем да вземе аванс от 2:0 след категоричното 25:16, дошло след грешка от начален удар.В третия гейм играта вървеше точка за точка, но две поредни атаки в аут дадоха аванс от 13:11 в полза на Нефтохимик 2010, а старши треньорът на домакините Атанас Петров беше принуден да вземе прекъсване, което не помогна на отбора от Пазарджик да промени играта си в нападение. Ас на Георги Братоев покачи резултата на 16:11, а Хебър опита да се върне в двубоя при 22:22 след седем последователни точки. Въпреки това бургазлии взеха следващите три разигравания и се поздравиха с краен успех след близо час и половина игра. Третата среща между двата тима е на 22 април в зала "Младост" в Бургас.