БНР | 17.04.2019 18:35:07 | 99

Любослав Пенев: Главният съдия развали празника

Старши треньорът на ЦСКА София - Любослав Пенев, коментира след загубата от Ботев (Пловдив) с 2:3 в първи полуфинал за Купата на България по футбол: Не трябваше да пропиляваме първите 15-20 минути. Това им казах на момчетата на почивката. Нямаме право да влезем така отпуснато в един сериозен двубой. После се върнахме в мача. Подготвени сме да играем и с един човек по-малко. Имаме този навик, създаден от определени съдии. С 10 души водехме мача добре.

Главният съдия развали празника. Двата отбора са можещи. Имаше много пропуски от страна на главния съдия (Николай Йорданов). Трябва да гледа записа и да вземе отношение. Имам предложение към Съдийската комисия само този съдия да свири всичките ни мачове до края на сезона. Той е безпристрастен, професионалист. Жалко, че съдиите пречат на това, което създаваме. Не мисля за реванша с Ботев. Имаме мач за първенството в събота срещу Левски. Знаем какво ни очаква. На реванша ще имаме домакинско  преимущество. Ще има много наши фенове и няма да загубим първите 15 минути като днес.

Мнението на старши треньора на Ботев (Пловдив) Николай Киров: „Добре е, че победихме. Можеше да е с друг резултат.  Това бе първият полуфинал. Започнахме добре и завършихме добре. Съжалявам за моментите след червения картон. Там беше разковничето. Там трябваше да играем по- мъдро. Явно на състезателите им дойде самочувствие и се подведоха под емоцията. В рамките на двайсетина минути се подведохме под тази емоция. Този мача вече  е в миналото, анализираме го и се готвим за следващите двубои. В реванша ще е коренно различно, но първо мислим за Лудогорец.