Mediapool.bg | 18.04.2019 16:50:15 | 82

Григор Димитров отново се препъна в Надал

Григор Димитров за пореден път не успя да преодолее испанеца Рафаел Надал и допусна дванадесета загуба от световния №2 в "домашния" за българина турнир в Монте Карло. 11-кратния шампион в състезанието в Монако победи с 4:6, 1:6 след 94 минути игра и отива на четвъртфинал. Така Димитров отпадна в третия кръг на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 като резултатът повтори този от миналата година, когато двамата се срещнаха в Монте Карло, но на полуфинал. Загубата на българският тенисист означава загуба на 270 точки от актива му и го праща от сегашното 28-о място в световната ранглиста извън първите 40, най-вероятно на 42-о място. Димитров загуби първите шест разигравания в срещата и още във втория гейм трябваше да спасява две поредни точки за пробив, с което се справи с агресивна игра и грешки на втория в света испански левичар. Защитаващият титлата си Надал се нагоди по-бързо към поривите на вятъра и направи брейк за 3:1. Той отново поведе с 40:15 след двойна грешка на хасковлията. Григор спаси едната опасност с първия си ас, но при втората изкара бекхенда по правата в аут. Първата ни ракета върна пробива за 3:4. Той губеше с 15:40, но не се отказа и реализира втората си възможност след топка в аут на Рафа. Веднага след това Димитров изравни с гейм на 30 с перфектна къса. При 4:5 27-годишният българин сервираше за оставане в сета. Надал стигна до сетбол и успя да спечели частта, след като вятърът промени траекторията на топката и той я удари с рамката. Сетът продължи 56 минути. Гришо допусна пробив за 0:2 след топка в аут. Той отрази брейкпойнт и в четвъртия гейм, но успя да го спечели за 1:3. За съжаление Надал проби отново за 5:1 и след това сервираше за място на четвъртфиналите. Той успя при втория си мачбол. Следващата седмица българинът ще играе с "уайлд кард“ на АТР 500 турнира в Барселона.