БНР | 20.04.2019 11:42:40 | 150

Георги Костадинов на ниво при успех на Арсенал

Пореден силен мач направи българският полузащитник Георги Костадинов, като имаше много сериозен принос при успеха на Арсенал с 2:1 над Уфа като гост в среща от 24-ия кръг на руската Висша футболна лига. Победата изкачи артилеристите на 7-о място с 35 точки, като са само на точка от местата, даващи право на участие в "Лига Европа".

Гостите от Тула вкараха първия гол още в 3-ата минута чрез Зелихман Бакаев, а в 24-ата Игор Горбатенко удвои. Домакините от Уфа върнаха едно попадение в 38-ата минута чрез Силвестър Игбун, който засече подаване на Дмитрий Съсуев. 7 минути преди края Съсуев получи жълт картон заради фаул срещу Костадинов, а само след още две минути българският футболист създаде шанс за трети гол. Мирзов получи топката от Костадинов и стреля от границата на наказателното поле, но ударът беше слаб и вратарят Беленов улови без проблеми.

Оценката на бившия халф на Левски и Берое е 7.7 по 10-балната система, каквато имат също така и авторите на попаденията Бакаев и Горбатенко.