Cross.bg | 20.04.2019 17:03:00 | 125

ЦСКА и Левски направиха равен 0:0

Отборите на ЦСКА и Левски направиха равенство 0:0 в голямото дерби от четвъртия плейофен кръг на Първа лига. Мачът се игра на Националния стадион „Васил Левски". Двата тима не предложиха атрактивна игра на зрителите, като преобладаваше битката и здравите единоборства в средата на терена, докато чистите голови положения отсъстваха. „Червените" имаха териториално преимущество през първото полувреме, но не успяха да затруднят Николай Михайлов, като най-интересната ситуация бе в самото начало, когато изстрел на Кристиян Малинов срещна гредата. След почивката „сините" изравниха играта, но също имаха затруднения да създават чисти положения, а в заключителните минути играта съвсем се накъса и в крайна сметка така и не падна голПо този начин ЦСКА се доближи на две точки от лидера Лудогорец, който днес приема Ботев Пловдив и ще има възможността да дръпне с пет точки на върха. Левски вече има 59 точки и остава на трета позиция, на шест точки зад ЦСКА и на осем от Лудогорец. Няма информации за нарушаване на обществения ред преди или по време на спортната среща. Столичната дирекция на вътрешните работи беше предприела всички необходими мерки за охрана. Полицейските служители следиха за недопускането на инциденти преди, по време и след самата среща. Униформените служители извършваха щателна проверка на всички посетители на футболния мач